با ما همراه باشید

رپورتاژ آگهی

استقبال مدیریت شهری از سرمایه‌گذاری شرکت کشتیرانی ایران در مراغه

منتشر شده

در

مراغه – نرم‌خبر – سرمایه‌گذاری شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی در بندر خشک مراغه طی روزهای اخیر و در دیدار فرماندار این شهرستان ویژه و رئیس هیات مدیره این شرکت مورد توافق اولیه قرار گرفت و مدیریت شهری نیز پس از آن به استقبال از این سرمایه‌گذاری رفت.

سرپرست شهرداری مراغه پس از این دیدار و توافق اولیه به آمادگی مجموعه مدیریت شهری برای ارائه تسهیلات و مشوق‌ها به  شرکت کشتیرانی اشاره کرد و افزود: برای مشارکت این شرکت در توسعه فعالیت‌های بندر خشک، ایجاد منطقه گمرکی و ارتقای سطح اداری گمرک شهرستان مراغه به اداره‌کل، مشوق‌های مناسبی از سوی شورا و شهرداری اعطا می‌شود.

شهرام مروتی به دلایل استقبال مدیریت شهری از این سرمایه‌گذاری نیز اشاره و بیان کرد: سرمایه‌گذاری شرکت کشتیرانی ایران، نقش مهمی در رونق اقتصادی شهرستان مراغه خواهد داشت و از این‌رو مجموعه شورا و شهرداری مراغه از این سرمایه‌گذاری به نفع مردم منطقه، استقبال و حمایت می‌کند.

وی اضافه کرد: ایجاد منطقه گمرکی توسط شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی در مناطق جنوبی شهر که از مناطق محروم و کم‌برخوردار مراغه به شمار می‌رود، می‌تواند زمینه‌ توسعه روزافزون این منطقه در آینده نزدیک را فراهم کند.

وی افزود: در دیدار روز گذشته اعضای هیات مدیره شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، از سازمان برای سرمایه‌گذاری در سایر طرح‌های عمران شهری و توسعه گردشگری مراغه نیز دعوت به عمل آمد.

 دیدار سرپرست شهرداری مراغه با اعضای هیات مدیره کشتیرانی جمهوری اسلامی  

ارتقای گمرک به اداره‌کل، نخستین گام از سرمایه‌گذاری کشتیرانی در مراغه

مدیر کشتیرانی جنوب خط ایران شعبه مراغه نیز به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در نخستین گام گمرک این شهرستان به اداره‌کل ارتقا می‌یابد و زمینه برای ایجاد رویه‌های وارداتی در منطقه فراهم می‌شود.

کاپیتان رضا کشاورزی افزود: توسعه فعالیت‌های بازرگانی بندر خشک نیازمند وجود رویه‌های صادراتی و وارداتی است و ارتقای گمرک  شهرستان مراغه به اداره‌کل، ایجاد این رویه‌ها را تسهیل می‌کند.

وی ادامه داد: هم‌اکنون صادرات از طریق بندر خشک و گمرک مراغه انجام می‌شود، اما ایجاد رویه واردات کالا از آن نیازمند ارتقای سطح گمرکی است و این امر با همراهی و مشارکت سازمان بنادر و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران انجام خواهد شد.

وی بیان کرد: با ایجاد رویه‌های وارداتی، شرکت‌های مختلف بازرگانی و ترانزیتی برای فعالیت در بندر خشک مراغه در این شهرستان استقرار می‌یابند.

وی تاکید کرد: در رایزنی اعضای هیات مدیره شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با شهرداری مراغه نیز ارائه تسهیلات برای ایجاد زیرساخت‌های لازم جهت توسعه منطقه گمرکی مورد تاکید قرار گرفت و قول مساعد از سوی مجموعه مدیریت شهری در این خصوص داده شد.

رئیس هیات مدیره شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی نیز در جلسه روز گذشته خود با فرماندار مراغه اذعان کرد که وجود سیلوهای نگهداری محصولات زراعی و نیز زیرساخت‌های مهمی چون راه‌آهن و گمرک، این شهرستان را به منطقه‌ای مساعد برای ایجاد منطقه گمرکی و ترانزیتی در شمال غرب کشور تبدیل کرده است.

رئیس هیات مدیره شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی: ایجاد منطقه گمرکی در شهرستان مراغه به عنوان بندر خشک، زمینه‌ساز رشد و شکوفایی اقتصادی و تولیدی منطقه خواهد بود

به گفته «علی مسیبی بهروز»، ایجاد منطقه گمرکی در شهرستان مراغه به عنوان بندر خشک، زمینه‌ساز رشد و شکوفایی اقتصادی و تولیدی منطقه خواهد بود و بر همین اساس سازمان بنادر و کشتیرانی جمهوری اسلامی در ایجاد اداره‌کل و منطقه گمرکی مراغه به عنوان سرمایه‌گذار اصلی مشارکت فعالی خواهد داشت.

مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز مرکز آذربایجان‌شرقی قرار دارد و هم‌اکنون ۳۸ هزار مترمربع از اراضی این شهرستان برای ایجاد منطقه گمرکی و سرمایه‌گذاری در زمینه ترانزیت در اختیار شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی قرار دارد.

با راه‌اندازی بندر خشک مراغه، خدمات حمل‌ونقلی موسوم به «door to door» به تولیدکنندگان و تجار داخلی ارایه، و همچنین ترانزیت کالا نیز از طریق این شهرستان تسهیل و تسریع می‌شود اما مزیت‌های آن را نمی‌توان تنها در این اهداف کلی خلاصه کرد و ایجاد اشتغال و رونق اقتصاد محلی را نیز می توان به این مزیت‌ها افزود.

به گزارش ایرنا به نقل از «سیدعلی موسوی»، فرماندار شهرستان ویژه مراغه به زودی و در ادامه جلسه‌های روز گذشته، یک جلسه با حضور مسئولان مراغه در تهران برگزار می‌شود تا توافق‌های اولیه برای راه‌اندازی بندرخشک مراغه در پایتخت نهایی شود.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جلفا

سرمایه‌گذاری سه‌هزار و ۵۷۱ میلیارد تومانی ارس برای توسعه صادرات

منتشر شده

در

توسط

تکنولوژی

جلفا – نرم خبر – حمایت از تولید صادرات‌محور و بومی‌سازی برندهای معروف خارجی با رویکرد صادراتی از حدود ۲ سال گذشته در منطقه آزاد ارس آغاز شده و تنها در یک سال اخیر طرح های تولیدی و صنعتی با سرمایه گذاری ریالی سه هزار ۵۷۱ میلیارد تومان و ارزی ۷۰.۵ میلیون یورو به بهره برداری رسیده است.

در راستای حمایت از فعالان اقتصادی با رویکرد تولید محصولات صادراتی در منطقه آزاد ارس، ۳۸ طرح تولیدی و صنعتی به ارزش ۲ هزار میلیارد تومان پنجشنبه گذشته به صورت ویدیو کنفرانس با دستور رییس جمهوری افتتاح شد.

علاوه بر این  بیستم شهریور سال گذشته نیز ۱۲ طرح صنعتی و کشاورزی با سرمایه‌گذاری ریالی ۴۱۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان و سرمایه گذاری ارزی ۷۰.۵ میلیون یورویی به صورت ویدئو کنفرانس با دستور رییس جمهوری افتتاح شد.

متعاقب این رویکرد که هسته اصلی آن بومی سازی محصولات برند و بازفرآوری آن برای صادرات است، فروردین ماه امسال نیز ۲۰ طرح بزرگ صنعتی، فنی و زیربنایی، کشاورزی و گردشگری با  بیش از یک هزار و ۱۵۸ میلیارد تومان سرمایه گذاری، به صورت ارتباط زنده تصویری با دستور رئیس جمهور در منطقه آزاد ارس به بهره برداری رسید.

منطقه آزاد ارس با داشتن ۲۸۱ واحد تولیدی و صنعتی فعال و ۲۰۶ واحد در حال ساخت، فعالیت های اقتصادی خود را بر مبنای رفع موانع تولید و پشتیبانی ادامه می دهد و نهضت حمایت از تولیدکنندگان با رویکرد صادرات اولویت اصلی و اول خود قرار داده است.

تولید انواع محصولات صنعتی، لوازم خانگی، کشاورزی، گلخانه‌ای و توسعه عمرانی در منطقه آزاد ارس، الگوی مناسب حمایت از تولید، توسعه و اشتغال را به وجود آورده است که با اولویت تولید محصولات وارداتی در داخل کشور به پیش می رود.

نهضت صادرات در منطقه آزاد ارس
محسن نریمان مدیرعامل منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس

اشتغال ۵۰۰ نفری در منطقه آزاد ارس با اولویت صادرات و داخلی‌سازی واردات 

مدیرعامل منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: در راستای اولویت های یاد شده،   ۲۳ طرح صنعتی، هفت طرح کشاورزی، ۲ طرح عمرانی و سه طرح ورزشی طی روزهای گذشته در منطقه افتتاح شد که ۲ هزار میلیارد تومان هزینه کرد و ۵۰۰ نفر اشتغالزایی داشت.
محسن نریمان اظهار کرد: یک واحد تولید الیاف نسوز سرامیکی یا پتوی سرامیکی که پیش از این ۹۰ درصد نیاز داخل به این محصول وارداتی بود با اعتبار ۲۵۰ میلیارد تومان و اشتغال ۴۰ نفر در منطقه آزاد ارس به بهره‌برداری رسید.

وی ادامه داد: این محصول برای عایق بندی در درجه های حرارت بیش از هزار درجه کاربرد دارد و در واقع دومین کارخانه از این نوع در کشور محسوب می شود ولی ظرفیت کارخانه افتتاح شده در ارس پنج هزار تن بوده که بیشتر از نوع مشابه آن است.
وی افزود: یک واحد صنایع غذایی هم که به تولید فرآورده های کاکائویی به صورت صنعتی و فانتزی اشتغال خواهد داشت با اعتبار یکهزار و ۱۰۰ میلیارد تومان و اشتغال ۵۰ نفر مستقیم و ۱۵۰ نفر غیرمستقیم به مرحله افتتاح رسید.
وی ادامه داد: انبار ایمن نگهدار برای نگهداری مواد اولیه دخانیات با ظرفیت نگهداری ۱۰هزار تن با اشتغال ۲۰ نفر و سرمایه گذاری ۱۲۰ میلیارد تومان از جمله دیگر طرح های افتتاح شده در این راستا است.
نریمان یادآور شد: واحدهای تولید لوازم خانگی، کولر گازی، دامپروری، آبزی‌پروری، کشاورزی، شوینده های بهداشتی، کفپوش، دیوار پوش، کارتن، سیم ظرفشویی و پوشاک از دیگر طرح های افتتاح شده منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس بوده است.

مدیرعامل منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس همچنین خاطر نشان کرد: بزرگترین گلخانه سقف شیشه ای هیدروپونیک خاورمیانه در منطقه آزاد ارس ایجاد شده و تراز تجاری این منطقه از ۲ سال گذشته مثبت بوده و از واردات به سمت صادرات حرکت کرده است.

نریمان تاکید کرد: منطقه آزاد ارس آمادگی دارد قبل از پایان دولت در تیر ماه امسال طرح های دیگری را آماده افتتاح کند.

نهضت صادرات در منطقه آزاد ارس
واحد تولید پتوی سرامیکی یا الیاف نسوز در منطقه آزاد ارس 

صرفه‌جویی مستمر ۱۵میلیون یورویی با سرمایه‌گذاری ۲۶۰ میلیارد تومانی  
مدیر شرکت تولید پتوی سرامیکی در منطقه آزاد ارس گفت: این شرکت با سرمایه گذاری ۲۶۰ میلیارد تومانی یک محصول وارداتی با ظرفیت پنج هزار تن انواع محصولات الیاف سرامیکی شامل الیاف فله سرامیکی، پتوهای نسوز و تخته های نسوز راه داخلی سازی راه اندازی کرده است.
سید فتاح کبیری در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: استفاده از الیاف سرامیکی یا پتوی سرامیکی در نیروگاه ها، پالایشگاه ها و پتروشیمی ها به عنوان یک تکنولوژی های‌تک در کوره های حرارتی، القایی،  جداره بندی و عایق بندی آنها استفاده می‌شود و به علت نسوز بودن آن در درجات حرارتی بسیار بالا عایق مناسبی به شمار می آید.
وی افزود: پتوهای صنعتی یا الیاف های سرامیکی نسوز تاکنون از کشورهای چین، هند و کره جنوبی وارد کشور می شد اما که اکنون در داخل کشور و توسط متخصصان ایرانی ساخته می شود.
کبیری خاطرنشان کرد: ساخت پتوهای صنعتی یا الیاف های سرامیکی برای کشور ۱۵ میلیون یورو صرفه جویی ارزی به دنبال دارد.

نهضت صادرات در منطقه آزاد ارس
حمیدرضا مومنی، مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور

سرمایه گذاری ۹۷درصد بخش خصوصی در مناطق آزاد کشور
مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور نیز گفت: در مرحله چهارم ۹۷ درصد طرح های افتتاح شده مناطق آزاد صنعتی و تولیدی اخیر توسط رییس جمهوری توسط بخش خصوصی سرمایه گذاری شده است.
حمیدرضا مومنی اظهار کرد: سه درصد آن که مربوط به زیرساخت‌های لازم برای توسعه مناطق آزاد و حمایت از تولید می باشد توسط مناطق آزاد سرمایه گذاری شده است که در واقع مأموریت حاکمیتی را انجام داده اند.

به گزارش نرم‌خبر در شصت و هفتمین هفته پویش ملی تدبیر و امید برای جهش تولید، فرمان افتتاح رسمی ۹۴ طرح عمرانی، تولیدی و زیرساختی را در مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی سلفچگان، ارس، اروند، چابهار، قشم و پیام در استان البرز صادر کرد.

برای اجرای این طرح‌ها در مجموع ۶ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده و با بهره‌برداری از آنها برای ۲ هزار و ۹۴۳  نفر اشتغال پایدار و مستقیم ایجاد می شود.

منطقه آزاد ارس در شمالغرب ایران در نقطه صفر مرزی در مجاورت با کشورهای ارمنستان، آذربایجان و جمهوری خودمختار نخجوان استقرار یافته است و صنعتی ترین منطقه آزاد کشور محسوب می شود.

فعالان اقتصادی در صورت سرمایه گذاری در این منطقه از مزایای قانونی، مالیاتی و گمرکی بهره مند می‌شوند.

گزارش از پیمان پاکزاد

ادامه مطلب

تبریز

دانش‌آموختگان ارتباطات در همایش علوم انسانی و حکمت اسلامی شرکت کنند

منتشر شده

در

توسط

تبریز – نرم خبر – مدیرگروه رشته علوم ارتباطات اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز گفت: دانش‌آموختگان و دانشجویان ارتباطات تا ۳۰ اردیبهشت با ارسال چکیده مقاله فرصت دارند تا در اولین همایش ملی «علوم انسانی و حکمت اسلامی» شرکت کنند.

مهران صمدی افزود: این همایش همراه با پنل‌های بین‌المللی در ۱۳ محور از جمله «حکمت اسلامی و تعالی جامعه‌شناسی»، «حکمت اسلامی و تعالی تعلیم و تربیت»، «حکمت اسلامی و تعالی روانشناسی»، «حکمت اسلامی و تعالی سیاسی» و سایر محور برگزار می‌شود اما یکی از آنها با عنوان «حکمت اسلامی و تعالی فضای مجازی»، می‌تواند مورد توجه دانشجویان و دانش‌آموختگان رشته علوم ارتباطات اجتماعی قرار گیرد.

وی اظهار داشت: پیش‌همایش‌های اولین همایش ملی «علوم انسانی و حکمت اسلامی» از اول تا ۱۶ تیر سال جاری برگزار می‌شود و شرکت‌کنندگان تا ۳۰ مردادماه فرصت دارند تا نسخه نهایی مقالات را به دبیرخانه این همایش ارسال کنند.

وی بیان کرد: نتایج داوری مقالات در ۳۰ شهریور اعلام می‌شود و علاقه‌مندان به شرکت در آیین افتتاحیه، پنل‌های تخصصی و اختتامیه می‌توانند در ۳۰ مهرماه نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

وی تاریخ افتتاحیه همایش را هشتم آبان ۱۴۰۰ اعلام و بیان کرد: پنل‌های تخصصی این همایش ملی از ۹ تا ۲۴ آبان ماه و اختتامیه آن نیز در ۲۶ آبان سال جاری برگزار می‌شود.

مدیرگروه رشته علوم ارتباطات اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز این را هم گفت که علاقه‌مندان جهت دسترسی به موضوعات محوری کمیته‌ها، زمانبندی و ارسال مقالات می‌توانند به سایت همایش به آدرس «hlkmah.iau.ir» مراجعه کنند.

ادامه مطلب

رپورتاژ آگهی

مزایده عمومی فروش املاک شهرداری مراغه

منتشر شده

در

توسط

ادامه مطلب

برترین ها