با ما همراه باشید

گزارش تصویری

چپاول طبیعت

منتشر شده

در

مراغه – نرم‌خبر – انسانها با دستکاری، مداخله‌گری، تملک و تسخیر محیط زیندگی، نظام طبیعی را به صورت مصنوع دگرگون کرده‌اند و مرز بین آنچه که انسان آن را به عنوان طبیعت می‌شناسد و محیط‌های مصنوعی، جز در اندک مواقعی مشخص نیست.

در این مجموعه تصاویر من این تملک و تسخیر را به واسطه اشیای رهاشده و جامانده که خود استعاره‌ای از حضور آدمی ردپای واضحی از او است را در محل زندگی خودم، شهر مراغه از توابع آذربایجان‌شرقی به تصویر کشیده‌ام.

گزارش تصویری از شقایق مهدوی‌نیا

 

 

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گزارش تصویری

وکیوم انسانی

منتشر شده

در

توسط

وکیوم انسانی

شیوع گسترده کرونا به عنوان پدیده‌ای فراگیر و جهان شمول، تمام جنبه‌های زندگی بشری را تحت تاثیر قرار داده و توانسته است با در هم شکستن مرزهای مکانی و زمانی، جهان را درگیر این معضل با پیامدهای زیانبار فردی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی کند.

وحشت از بیماری کووید 19 را اکنون می‌شود در همه جا احساس کرد؛ وحشتی که در پی آن انسان‌ها خود را تنها حامی خودشان می‌پندارند؛ در چنین شرایطی مردم جوامع مختلف سعی در مصون ماندن از این پاندومی، در وهله اول با رعایت فاصله اجتماعی دارند.

در این مجموعه عکس سعی دارم فاصله‌گذاری اجتماعی و جسمانی انسان‌ها را به واسطه محل امن خودساخته‌ای که برای در امان ماندن از هم‌نوع ایجاد کرده‌اند، به تصویر بکشم و چیزی شبیه وکیوم شدن انسانی را نشان دهم.

گزارش تصویری از «شقایق مهدوی‌نیا»

 


ادامه مطلب

برترین ها