ساخت قالب

مراغه؛ نرم خبر
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری نرم خبر، احمد فیاضی رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مراغه و دبیر اجرایی کنگره از انتشار فراخوان کنگره سراسری استاد حیدرعباسی «باریشماز» خبر داده و افزود: فراخوان کنگره استاد حیدر عباسی«باریشماز» منتشر شده و علاقمندان می توانند تا تاریخ ٣٠/۶/٩۶ نسبت به ارسال آثار به دبیرخانه کنگره اقدام نمایند.

احمد فیاضی گفت : هدف از برگزاری این کنگره پاسداشت و ارج نهادن به مقام والای «قلم» و سیری در بیش از نیم قرن پژوهش و فعّالیّت فرهنگی، ادبی و عرفانی استاد عبّاسی ، ایجاد فرصتی برای ارتباط صاحبان اندیشه و هنر، جهت غنای روحیّه‌‎ی کاوشگری جامعه‌‎ی علمی، فرهنگی و هنری و کسب معلومات و آگاهی از یافته‌های نوین در این عرصه و همچنین تجمیع تجربیّات و آشنایی هرچه بیشتر هنرمندان، محقّقین و دانشجویان سراسر کشور با ادبیّات آذربایجان می باشد.

وی گفت: محورهای در نظر گرفته شده برای ارسال آثار به این کنگره عبارتند از : شعر (فارسی و ترکی آذربایجانی) ، نثر (فارسی و ترکی آذربایجانی) ، ـ نقد و پژوهش و ترجمه (از عربی، فارسی و انگلیسی به ترکی آذربایجانی) .

شایان ذکر است کنگره سراسری استاد حیدر عباسی روز های ١۵ و ١۶ آذرماه ١٣٩۶ همزمان با سالروز میلاد پربرکت پیامبر مهربانیها ، حضرت محمد مصطفی (ص) و هفته وحدت در مراغه برگزار خواهد شد.

نتهای پیام

کد خبر: ۱۱۰/۳/۱ گزارشگر: فرشید ضیاء الملک  سردبیر: ناصر دبیر

 


گزارشگر : ناصر دبیر کد خبر : 623 ساعت : ۰۶:۰۹:۳۹ تاریخ : دوشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۶

آخرین اخبار
نرم TV
رادیو نرم
با مطبوعات جهان
کیوسک مطبوعات ایران
کیوسک مطبوعات محلی


کلیه حقوق این سایت متعلق به نرم خبر می باشد. انتشار اخبار با ذکر منبع بلا مانع می باشد.