ساخت قالب

این روزها شاهد تشکیل و شروع بکار دولت دوازدهم به ریاست آقای دکتر حسن روحانی هستیم و در این میان بسیاری از مردم و بویژه فعالان اقتصادی بیش از هر چیز چشم به تیم اقتصادی دولت دوازدهم دوخته اند و همه بیم و امیدها به عملکرد و برنامه های اقتصادی ۴ سال آینده دولت میباشد.

متاسفانه امروز شاهد حدودا” پنج میلیون بیکار و سه میلیون زن بدون فرصت ازدواج هستیم و روز به روز به آمارافسردگی و بی نشاطی در جامعه ، خروج جوانان و نخبه گان از کشور و دروغ و فساداخلاقی افزوده میشود و نیز بسیاری از جمعیت در گیر پرونده های قضائی هستند که این وضعیت به شدت انرژی جامعه و نیروی انسانی را از بین میبرد.

بسیاری از مردم ، خانواده ها و واحدهای تولیدی – صنعتی گروگان و برده سیستم بانکی شده اند و تا جائیکه میتوانند کار و تلاش میکنند تا سود وام هایشان را بدهند و دوباره وام بگیرند تا وامهای معوق قبلی را تصفیه نمایند ، شتاب زندگی و کندی نظام اداری همه را کلافه و سر در گم کرده و هر چه تلاش میکنند باز نمیتوانند.

بی اعتمادی ، دروغ و بی ثباتی فضای کسب و کار ، اقتصاد را دچار بحران کرده و همانطور که همه میدانند در دولتهای سابق شاهد تزریق بی رویه پول به اقتصاد ایران بودیم که جامعه را دچار تورمهای شدید و مزمن کرد و حتی نسلهای آینده که هنوز به دنیا نیامده اند و در ایجاد شرایط کنونی هیچ نقشی ندارند، نیز هزینه های سنگینی به آنها تحمیل شده است.

امید هست تیم اقتصادی دولت دوازدهم بتواند با ارائه برنامه های واقعی ، عملیاتی و کارشناسانه از به هدر رفتن منابع جلوگیری نماید و صنعت ، معدن و تجارت کشور را رونق بخشد ، که اگرواحدهای تولیدی صنعتی و فضای کسب و کار رونق یابد بسیاری از مشکلات و معضلات مذکور حل خواهد شد و شاهد رشد و توسعه اقتصادی کشور خواهیم بود ، و باید همیشه به این نکته توجه داشت که رفع بسیاری از معضلات اجتماعی در گرو حل مشکلات تولید داخل و اشتغال است.

به این اصل توجه کافی داشته باشیم که اقتصاد را توان و قدرت تولید به همراه اعتماد و امید مردم و شفافیت مالی پایدار نگه میدارد نه چاپ اسکناس و فروش سکه و دلار.

لذا امیدواریم با تدابیر دولت دوازدهم فضای کسب و کار و سرمایه گذاری بهبود یابد و صادرات غیر نفتی به همراه روابط تجاری بین المللی توسعه یابد و نیز واردات کالاهای خارجی بطور کارشناسانه مدیریت و کنترل شود و با قاچاق کالا مبارزه جدی صورت گیرد و نیز شاهد رفع موانع تولید و اصلاح آئین نامه های اجرائی برخی قوانین پیچیده و دست و پاگیر باشیم، تا بخش خصوصی جان بگیرد و بر توان و قدرت خود بی افزاید.

انشاء الله

با احترام ، علیرضا علیوند.

 


گزارشگر : ناصر دبیر کد خبر : 1194 ساعت : ۰۶:۰۳:۴۹ تاریخ : یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶

آخرین اخبار
نرم TV
رادیو نرم
با مطبوعات جهان
کیوسک مطبوعات ایران
کیوسک مطبوعات محلی


کلیه حقوق این سایت متعلق به نرم خبر می باشد. انتشار اخبار با ذکر منبع بلا مانع می باشد.